ATA Parti Genel Başkanı Zeybek’ten aydınlara tepki

Erdoğan DEMİR / ANKARA (İGFA) – Geçtiğimiz günlerde, AK Parti iktidarını “Laikliğe karşıt telaffuzlarından aksiyona geçtiği” savıyla Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığına şikayet eden ATA Parti Genel Lideri Namık Kemal Zeybek, “Liberal Atatürkçü aydınlara” seslendi. Zeybek, “Ekonominin böylesine bozulmasının altında bile AK Parti’nin Şeriatçılığının yattığını görmeyen bu arkadaşlara ne demeli?” dedi..
Kendini liberal Atatürkçü aydın olarak tanımlayanları eleştiren Zeybek, şu sözleri kullandı:

“AH BİZİM LİBERAL ATATÜRKÇÜ AYDINLARIMIZ”

Recep Tayyip Erdoğan AK Parti’yi kurduğunda “Biz İslam’ı referans alan bir siyasi partiyiz” demişti. Artık de “Şeriat İslam’dır” diyor. Bizim liberal Atatürkçü aydınlarımız bu mevzuda çok güvendeler. “Yok canım,bizim yurttaşlarımız şeriat istemezler” teminatını veriyorlar. Güya şeriat yurttaşlardan müsaade isteyerek gelecekmiş. Diyorsunuz ki; ÇEDES Ulusal Eğitimi Diyanet’in kontrolüne verdi. 6.sınıflar bir yıl orta verip hafızlık eğitimi alıyorlar. İmam Hatip Okulları sayısı beş bine çıktı. İlkokul çocuklarına hac uygulaması,ölü gömme öğretimi veriliyor. Ulusal Eğitim 6 tarikatla protokol yaptığını açıkladı, Cumhuriyete kanlı başkaldırıyı özendiren pirin mezarına öğrenciler götürülüp dua ettiriliyor. Muhacir denilip milyonlarca Suriyeli bedevi yerleşmeci.Türkiye’yi Araplaştırıyor.

Müftülere nikah kıymak yetkisi verildi. Recep Tayyip Erdoğan ekonomiyi naslara nazaran yönetmeğe kalkışıyor. Bizim Liberal Atatürkçü Aydınlarımız bunları görmezden geliyorlar ya da önemsemiyorlar. “Yok canım bizim yurttaşlarımız şeriatı istemezler” diyorlar.

AK Parti şeriatı adım adım geliyor.Bizim Liberal Aydınlarımız çok güvendeler. İktisadın böylesine bozulmasının altında bile AKP’nin Şeriatçılığının yattığını görmeyen bu arkadaşlara ne demeli?

“TEK ÇIKIŞ, TÜRKÇÜ TOPLUMCU, BİLİMCİ, ATATÜRKÇÜLÜK YOLUDUR”

Suriyeli Yerleşmecilere verilenler, Nasçılık yüzünden faizi arttırmamakta direnmeler, AK Parti’nin Şeriatçılığı yüzünden küresel kapitalizmin müdafaasına girip Yeni Liberalist uygulamalarla Ülkeyi satışa çıkarmalar,olmasaydı iktisat bu türlü olur muydu?

Üstüne bir de ganimet inancının sonucunda Ulusun varlıklarının talan edilmesini Araplara hürmetle sunulmasını ekleyin,sonra tümünü altalta yazıp toplayın bakalım ne göreceksiniz sayın liberal Atatürkçülerimiz?

Bu yüzden diyoruz ki: Türkçü, toplumcu, bilimci, Atatürkçülük tek çıkış yoludur. Atacılık budur.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir