Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (13 Mart 2023)

13 Mart 2023 günü dünyada ve Türkiye’de yaşanan son dakika gelişmelerini ve toplumsal medyada en çok konuşulan gündem başlıklarını sizler için derledik.

YSK Başkanı Ahmet Yener, 14 Mayıs 2023’te yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem milletvekili seçimlerinde seçim tarihinin başlangıç tarihi olarak 18 Mart 2023 belirlendiğini açıkladı.

AFAD, sarsıntı bölgesinde vinç kiralandığı savlarını yalanladı. AFAD’dan yapılan yazılı açıklamada, ‘Asrın felaketi sonrasında gerekli her türlü önlem alınmasına karşın insani ve ahlaki manada süreci istismar eden bir münferit durumun dahi tespit edilmesi halinde, gerekli yasal süreç anında başlatılarak takipçisi olunacaktır’ denildi.

Kızılay Genel Sekreter Yardımcısı Murat Ellialtı’nın Saadet Partisi başkanı Temel Karamollaoğlu’na yönelik açıklamalarına Habertürk Müellifi Fatih Altaylı’dan sert reaksiyon geldi: “Ulan o kan senin babanın kanı mı!”

Sağlık meseleleri nedeniyle bir müddettir hastanede tedavi gören Yılmaz Gruda’nın menajeri, usta oyuncunun ağır bakıma alınması için Sıhhat Bakanlığı’na davet yaptı.

Depremin yaralı sarılmaya çalışılırken bir yandan da TOKİ’nin yapacağı konutların ihaleleri dağıtılmaya devam ediyor. Adıyaman’da yapılacak konutlar için ihalenin tanıdık bir isime çıktığı öğrenildi. AK Partili Fatih Belediye Lider Yardımcısı Mehmet Özçelik’in damadı Mücahit Hamza Ekşi’nin bölgedeki toplu konut ihalesini aldığı ortaya çıktı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, mevcut Twitter hesabından yalnızca Ankara ile ilgili duyuruları yaptığını belirterek seçim periyodu için yeni bir hesap açtı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Hatay’daki uyum toplantısı çıkışında “Geliyor gelmekte olan” diye bağıran bir vatandaşa polis grupları çabucak müdahale etti.

Hatay’ın Antakya ilçesinde, Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Vilayet Müdürlüğü’nün hizmet binası enkazında 22 gün nöbet tutan avukat Ömer Meşe’nin topladığı resmi evraklar, savcılıkça muhafazaya alındı. Bu süreçte 500 evrak ile 60 çuval belgeyi toplayıp savcılığa teslim ettiğini belirten Meşe, “Umarım bundan sonraki süreçte tüm evrakların güvenliği hassasiyet ile korunur” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir