“Çocuklarımızı Türkiye Yüzyılına hazırlıyoruz”

DİYARBAKIR (İGFA) – Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı’nın çocukların ve gençlerin eğitimlerine katkıda bulunmak hedefiyle Diyarbakır’a kazandırdığı Ali Buyruğu Bilgievi Cezeri Bilim Merkezi’nde eğitim çalışmaları sürüyor.

Genel Sekreter Çiftçi, Ali Buyruğu Bilgievi öğrencilerinin hazırlamış olduğu projelerin bulunduğu sergiyi açtı. Her öğrenci ile özel olarak ilgilenen Çiftçi, öğrencilere tavsiyelerde bulundu.

Sergi sonrasında sınıfları dolaşan Çiftçi öğrencilere içinde kalem, silgi, cetvel, boya üzere kırtasiye gereci bulunan çantalardan ikram etti.

Merkezde değerli çalışmalar yapıldığını vurgulayan Çiftçi, şunları tabir etti:

“Çocuklarımız bilimle yetişiyor, keşfediyor ve üretiyorlar. Çocuklarımızın gözlerindeki mutluk, yüzlerindeki gülümseme her şeye bedel… Çocuklarımızı Türkiye Yüzyılına hazırlıyoruz. Ali buyruğu bilgi konutunda eğitim gören çocuklarımızın kısa müddet içerisinde gösterdikleri gelişimi memnuniyetle takip ettik. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi olarak hoş işler yapmaya devam ediyoruz.”

Proje kapsamında Merkez, Ali Buyruğu ve Selahaddin Eyyubi Bilgievi’nde 2 bin 437 öğrenciye dağıtım yapılırken Gürbüz, Bismil Prof.Dr. Aziz Sancar, Çınar ve Eğil Bilgievi’nde 860 öğrenciye dağıtım yapılması ile toplam 3 bin 297 öğrenciye gereç dayanağı sağlanmış olacak.

Etkinliğe Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire başkanı Ömer Buğday ve şube müdürleri de katıldı.

BİLİM MERKEZİ

Ali Buyruğu Bilgievi, temel eğitimlerin yanı sıra yeni Cezerilerin yetişmesi hedefiyle Cezeri Bilim Merkezi olarak da hizmet veriyor.

Öğrenciler, terasta Uzay Planetaryum’da güneşi, yıldızları, gezegenleri ve öbür gök cisimlerini teleskopla gözlemliyor.

Bilim Merkezi’nde Biyoloji, Fizik, Kimya Laboratuvarları kurularak öğrencilerin gelişimleri eğitmenlerce destekleniyor.

Uzman Eğitmenler; öğrencileri bilimle ve teknolojiyle erken yaşta tanıştırarak yeni Cezerilerin Bağlar’da yetişmelerini sağlayacak.

Öğrenciler, laboratuvarların yanı sıra robotik ve yazılım kodlama atölyelerinde, bilişim dersliklerinde hedefledikleri ve hayal ettikleri projeleri gerçekleştirecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir