Ezel Akay: Annemle aramda nefret ve aşk ilişkisi vardı

Sunuculuğunu Ahmet Mümtaz Taylan’ın yaptığı ‘Empati’ programının bu haftaki konuğu direktör Ezel Akay oldu.

“ANNEMİN YETENEKLERİ İÇİNDE KALMIŞ”

Akay, “Mesleğini seçerken ailenin tesiri oldu mu?” sorusuna şu cevabı verdi: “Annem multiyetenek bir bayandı. Maraton koşuculuğu yapmış ve tıpkı vakitte konservatuara 3. sınıftan kabul edilip ailesi istemediği için gidememiş. Sonrasında çok aşık bir halde evlenmiş kendi yapamadığı ne varsa çocuklarına aktarmıştır. Kardeşlerimin birisi heykeltraş öbür ikisi müzisyen ben ise sanatın merkezindeyim. Annemin yetenekleri içinde kalmış o nedenle bizi daima sanata teşvik etti. Kendisini 86 yaşında iki sene evvel, babamı da 20 yaşımda kaybettim.”

Taylan, Akay’a anlattıklarından sonra annesi ile bağını de sordu: “Annem ile bağım aşk ve nefret ilgisiydi. Benim annem kendi otoritesine meraklı bir bayandı ve üç erkek çocuğunu tek başına büyüttü.”

“Çocukken ne olmak istediğini hatırlıyor musun? En parlak hayalin neydi?” sorusuna da direktör Akay “Çocukken atom mühendisi olmak isterdim lakin makine mühendisi oldum. Daha küçük yaşta sanatçı olsam sanat tarafına gitsem daha üretken olurdum heralde” diyerek cevap verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir