Meteoroloji’den 4 bölge için sağanak yağış uyarısı

Ülkemiz genelinin modüllü, kuzey bölümlerinin yer yer çok bulutlu, İç Anadolu’nun kuzeydoğusu, Karadeniz ile Kocaeli, Sakarya, Antalya’nın iç kısımları, Osmaniye, Hatay kıyıları, Kahramanmaraş, Gaziantep, Erzincan, Erzurum, Tunceli, Bingöl ve Ardahan etraflarının mahallî olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, öteki yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği iddia ediliyor. Yağışların Kastamonu’nun doğusu, Sinop, Çorum ve Amasya etrafları ile Samsun’un batı ilçelerinde mahallî olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklıklarının kuzeydoğu kesitlerde biraz artacağı, öteki yerlerde değerli bir değişiklik olmayacağı; çoklukla mevsim normalleri civarında seyredeceği kestirim ediliyor.

Rüzgarın ekseriyetle kuzeyli istikametlerden, Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu kesitlerde batı ve güneybatı taraflardan hafif, orta sıra orta kuvvette, Doğu Anadolu’nun kuzey ve batısında vakit zaman kuvvetli olarak eseceği kestirim ediliyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların Kastamonu’nun doğusu, Sinop, Çorum ve Amasya etrafları ile Samsun’un batı ilçelerinde lokal olarak kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar üzere aksiliklere karşı dikkatli ve önlemli olunmalıdır.

İLLERE NAZARAN HAVA DURUMU

İSTANBUL °C, 23°C

Parçalı ve az bulutlu

ANKARA °C, 26°C

Parçalı bulutlu, vakitle yer yer çok bulutlu, öğlen saatlerinden sonra kuzey ve doğu etrafları mahallî olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

İZMİR °C, 27°C

Az bulutlu

ANTALYA °C, 27°C

Az bulutlu ve açık, iç kesitleri vakitle çok bulutlu ve lokal olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

KASTAMONU °C, 22°C

Parçalı ve yer yer çok bulutlu, öğlen saatlerinden sonra doğu ilçelerinde lokal olarak kuvvetli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

TRABZON °C, 23°C

Parçalı ve çok bulutlu, lokal olmak üzere aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

ERZURUM °C, 27°C

Parçalı ve yer yer çok bulutlu, öğlen saatlerinden sonra lokal olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

DİYARBAKIR °C, 35°C

Az bulutlu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir