Nitelikli alıcılar bu fuarda buluşuyor

BURSA (İGFA) – Bursa Textile Show Fuarı kapılarını açtı. Bursa Memleketler arası Fuar Merkezi’nde düzenlenen fuarda 80’den fazla firma son koleksiyonlarını bölüm profesyonellerinin beğenisine sunuyor. BTSO ve UTİB iştirakinde koordine edilen alım heyetleri ve KFA Fuarcılık’ın çalışmaları kapsamında Avrupa ve Ortadoğu ülkeleri başta olmak üzere farklı ülkelerden gelen yabancı alıcılar firmalarla iş görüşmeleri gerçekleştiriyor. Fuarda ayrıyeten trend alanları ve seminerlerle iştirakçilere daldaki son yenilikleri keşfetme imkanı sunuluyor.

“BURSA TEXTİLE SHOW KISA MÜDDETTE MEMLEKETLER ARASI FUAR KİMLİĞİ KAZANDI”

BTSO Yönetim Kurulu Lideri İbrahim Burkay, Ticaret Bakanlığı destekleriyle yürütülen Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi (UR-GE) projeleri kapsamında B2B formatında yapılan Bursa Textile Show’un kısa müddette memleketler arası fuar kimliği kazandığını söyledi. Fuarın geçen yıl birinci sefer Bursa Milletlerarası Fuar Merkezi’nde düzenlendiğini anımsatan Lider Burkay, konuşmasında şunları söyledi: “Bu yıl iki salonda 80’den fazla firmamız son kreasyonlarını dünyanın dört bir yanından gelen yabancı alıcılara sunma imkanı buluyor. Bu manada fuarımızı çok pahalı buluyorum. Tekrar trend alanlarımızda firmalarımızın yenilikçi eserleri ve modaya istikamet veren dizaynları sergileniyor. Burada alanında uzman trendsetter’lar ile çalıştık. Bursa dokuma ve konfeksiyon bölümünde sırf üretim ve dış ticaret ayağında değil tıpkı vakitte moda ve trendlerin de belirlendiği bir merkez pozisyonunda. Bunu sürdürülebilir kılmamız çok kıymetli. Bu açıdan Bursa Textile Show’un hem kentimizin ihracatına hem de moda merkezi kimliğine pahalı katkılar sağlayacağına inanıyor, fuarımızın iyi olmasını diliyorum”

“FUAR YENİ İŞBİRLİKLERİNİN ÖNÜNÜ AÇACAK”

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa’nın dokuma dalında asırlar evvel ipekle başlayan öyküsünün, gelişerek bugünlere kadar ulaştığını vurguladı. BTSO öncülüğünde Bursa’da kesime yönelik değerli atılım ve yatırımlar yapıldığını tabir eden Lider Aktaş, “BTSO Liderimizi ve İdare Kurulu’nu, fuarı organize eden BTSO iştiraki KFA Fuarcılık’ı tebrik ediyorum. Bu sene fuarda 80’den fazla firma 2024-25 kreasyonlarını sergiliyor. Her firma stantlarını gelin üzere süslemiş. Bu fuarın çok hoş işbirliklerine aracılık edeceğine inanıyorum. Ekonomik aktivitenin canlı olması kentler için çok değerli. Bu fuar aktiviteyi yükseltecek değerli platformlardan bir tanesi. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

“FUAR KESİM İÇİN MOTİVE EDİCİ OLUYOR”

AK Parti Bursa Vilayet Lideri ve birebir vakitte BTSO 5. Meslek Komitesi Başkanı Davut Gürkan, “Bursa Ticaret ve Sanayi Odamıza teşekkür ediyorum. Onlarca ülkeden yabancı alıcının fuar vesilesiyle buraya gelmesi, kesimimiz için önemli manada motive edici oluyor. Ulaşamadığımız birçok müşteriyle burada görüşme imkanı buluyoruz. Hem Bursa’nın daldaki gücünün sergilenmesi hem de ihracat açısından fuarın son derece yararlı olacağına inanıyorum.” diye konuştu.

BTSO Meclis Başkanı Ali Uğur ise fuarın bölüm için iyi olması temennisinde bulundu. Açılış konuşmalarının akabinde protokol üyeleri fuarda stant açan firmaları ziyaret ederek, bereketli fuarlar diledi.

NİTELİKLİ ALICILAR FİRMALARLA BULUŞUYOR

BTSO’nun iştiraki KFA Fuarcılık tertibiyle düzenlenen fuara, Ticaret Bakanlığı, KOSGEB ve UTİB de dayanak veriyor. Bursa Textile Show’da bu sene LPP S.A, O’STIN, Gloria Jeans, Melon Fashion Group, Marwa Folly Fashion, Tonickx ve Marjan üzere dünyaca ünlü markaların alıcıları da bölüm temsilcileriyle bir ortaya geliyor. Fuar 7 Mart’a kadar ziyaretçilerini ağırlayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir