Sırp çete lideri İstanbul’da yakalandı

Avrupa’ya uyuşturucu sevkiyatı yaparken yakalandı, ismi tekraren uyuşturucu kaçakçılığına karıştı. Interpol’ün kırmızı bülten ile aradığı Sırp çete lideri İstanbul’da yakalandı.

Avrupa’nın en çok aranan 45 hatalı listesinde de yer alan Sırp asıllı Zeljko Bojanic’in, 2014-2015 yıllarında ismi yasa dışı uyuşturucu ticareti ile anıldı. Interpol’ün kırmızı bülten ile aranan isimleri ortasındaydı.

“Boris” takma ismini kullanan uyuşturucu baronu, Sırp asıllı Rosto Mijonovik’i öldürdüğü kuşkusuyla İstanbul’da yakalandı. İkametinde arama yapan polis takımları, cesedin meskenin bahçesine gömülmüş olabileceği kuşkusu üzerine çalışma başlattı. Polis grupları kepçelerle Sarıyer’deki çete önderinin oturduğu bu meskene geldi. Konutunun bahçesi kazıldı. Gün uzunluğu devam eden çalışmalarda maktulün izine ulaşılamadı. Lakin sabahın birinci ışıklarıyla birlikte burada cinayetin izini sürmeye devam edecek.

SAHTE PASAPORT İLE GİRDİ

Uyuşturucu baronunun Türkiye’ye, “Andelew Belchew Jordan” ismiyle geçersiz pasaport ile giriş yaptığı belirlendi. Kırmızı bültenle aranan Zelyuko Bojanik, İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü takımları tarafından saklandığı bu meskende cinayet kuşkusuyla gözaltına alındı. Polis gruplarının olaya ait incelemesi ise sürüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir